ROZEZNANIE RYNKU - SZACOWANIE WARTOŚCI ZAMÓWIENIA
Usługa opracowanie materiałów szkoleniowych oraz przeprowadzenie szkoleń kwalifikacyjnych/kompetencyjnych dla 48 osób (z podziałem na 4 grupy) w ramach projektu „Regionalna Sieć Diagnostyczno-Terapeutyczna” realizowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
W związku z zamiarem udzielenia zamówienia pn.: Opracowanie materiałów szkoleniowych oraz przeprowadzenie szkoleń kwalifikacyjnych/kompetencyjnych dla 48 osób, stanowiących kadrę centrów diagnostyczno-terapeutycznych, Fundacja „Tęcza Serc”, ul. Kolumba 60, 70-035 Szczecin,
w celu ustalenia szacunkowej wartości zamówienia, zaprasza do przedstawienia proponowanej ceny ww. usługi, biorąc pod uwagę poniższe warunki:
- Szkolenia odbędą się w formie stacjonarnej, w ośrodku szkoleniowym na terenie województwa zachodniopomorskiego. Zamawiający pokryje koszt zakwaterowania i wyżywienia trenera podczas szkolenia.
- Zamawiający nie pokrywa kosztów związanych z dojazdem do miejsca świadczenia usługi. Wymieniony koszt powinien być zawarty w oferowanej cenie.
- Rekrutacją na szkolenie zajmuje się Zamawiający.
- Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim.
- 1 godzina szkolenia rozumiana jest jako 1 godzina dydaktyczna, tj. 45 minut.
- Liczba godzin szkolenia, świadczona jednorazowo dla jednej grupy, nie może przekroczyć 8 godz. dziennie.
- Trener powinien prowadzić zajęcia w oparciu o autorski model wsparcia rodzin i dzieci dotkniętych FASD i innymi deficytami rozwojowymi oraz opracować komplet własnych materiałów autorskich (w tym zestawy ćwiczeń) niezbędnych do zagwarantowania wysokiej jakości dydaktycznej prowadzonych zajęć. Ww. materiały podlegają akceptacji przez Zamawiającego.
- Maksymalna liczba osób w jednej grupie wyniesie 18 osób.
- Trener ma obowiązek poinformowania uczestników/uczestniczek o współfinansowaniu szkolenia w ramach projektu „Regionalna Sieć Diagnostyczno-Terapeutyczna” realizowanego z programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus.
- Trener ma obowiązek przeprowadzić ankietę ewaluacyjną na zakończenie szkolenia.
- Zakres i czas szkolenia:
MODUŁ 1:
- 27.02. - 01.03.2025 – 2 grupy
a) Diagnostyka i terminologia poalkoholowych zaburzeń rozwojowych. Przegląd systemów diagnostycznych na świecie. Polskie standardy diagnostyczne zgodne z rekomendacjami Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. LEKARZ – 3 godziny dla 1 grupy (razem 6 godzin)
b) Zaburzenia psychiczne u dzieci z FASD. – 9 godzin dla 1 grupy (razem 18 godzin)
- 06.03. - 08.03.2025 – 2 grupy
a) Diagnostyka i terminologia poalkoholowych zaburzeń rozwojowych. Przegląd systemów diagnostycznych na świecie. Polskie standardy diagnostyczne zgodne z rekomendacjami Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom. LEKARZ – 3 godziny dla 1 grupy (razem 6 godzin)
b) Zaburzenia psychiczne u dzieci z FASD. – 9 godzin dla 1 grupy (razem 18 godzin)
MODUŁ 3 Moduł III (moduł prowadzony w kooperacji z drugim trenerem):
- 08.05. - 11.05.2025 – 2 grupy
a) Rozwój przywiązania u dzieci z FASD. Zaburzenia przywiązania. – 16 godzin dla 1 grupy (razem 32 godziny)
b) Rozumienie sytuacji rodzinnej i mechanizmów w rodzinie alkoholowej. Role w rodzinie. – 16 godzin dla 1 grupy (razem 32 godziny)
- 22.05. - 25.05.2025 – 2 grupy
a) Rozwój przywiązania u dzieci z FASD. Zaburzenia przywiązania. – 16 godzin dla 1 grupy (razem 32 godziny)
b) Rozumienie sytuacji rodzinnej i mechanizmów w rodzinie alkoholowej. Role w rodzinie. – 16 godzin dla 1 grupy (razem 32 godziny)
- Zamawiający zastrzega sobie zmianę terminu szkolenia.
- Wykonawca składający ofertę cenową musi spełnić łącznie wszystkie warunki:
a) posiada wykształcenie wyższe kierunkowe i/lub podyplomowe:
- Lekarz pediatra lub psychiatra dziecięcy - min. 2 lata stosowania 4- cyfrowego kwestionariusza FASD;
- psycholog lub psychoterapeuta lub terapeuta uzależnień - min. 5 lat doświadczenia w pracy
z dziećmi FAS.
b) posiada przygotowanie trenerskie lub w ciągu ostatnich 3 lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie przeprowadził co najmniej 50 godzin szkoleń w zakresie zgodnym z przedmiotem zamówienia.
- Sposób przygotowania oferty:
a) Proponowana cena musi być wyrażona w PLN z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku i zawierać wszystkie koszty związane z realizacją ww. usługi.
b) Zamawiający dopuszcza składanie ofert cenowych na całość lub część zamówienia.
c) Oferta powinna być sporządzona pisemnie i podpisana przez osobę składającą ofertę pod rygorem nieważności.
d) Dokumenty powinny być sporządzone w języku polskim, a dokumenty sporządzane w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Wykonawcę. W razie wątpliwości uznaje się, iż wersja polskojęzyczna jest wiążąca.
e) W przypadku umowy na realizację usługi – proponowana cena musi zawierać wynagrodzenie netto oraz brutto ze wskazaniem wysokości stawki VAT o ile Zleceniobiorca ma obowiązek jego stosowania przy usłudze.
f) W przypadku umowy zlecenia – proponowana cena musi być podana w wartości brutto / brutto-brutto (dotyczy tylko Zleceniobiorców, u których powstałby obowiązek opłacenia przez Zleceniodawcę dodatkowych składek pracodawcy w rozumieniu przepisów o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz wymiarze składek na ubezpieczenia emerytalne
i rentowe).
g) Termin związania ofertą wynosi 90 dni od upływu terminu składania ofert.
h) Złożenie propozycji ceny nie zobowiązuje Zleceniodawcy do zawarcia umowy.
i) Proponowaną cenę należy przedstawić na załączniku nr 1 do niniejszej wiadomości
i przesłać w postaci skanu na adres biuro@teczaserc.pl albo przesłać pocztą lub złożyć osobiście w siedzibie Fundacji pod adresem: ul. Kolumba 60, 70-035 Szczecin, w terminie do 24.10.2024 roku.
Nazwy i kody dotyczące przedmiotu zamówienia określone zgodnie ze Wspólnym Słownikiem Zamówień (CPV):
80500000-9 – Usługi szkoleniowe;
80521000-2 – Usługi opracowywania programów szkoleniowych