Nasze działania / Terapia Systemowa indywidualna, par i grupowa

Terapia Systemowa indywidualna, par i grupowa

Ból i cierpienie doświadczane przez człowieka w sytuacji kryzysu lub traumy są reakcją na to, że coś, co człowiek cenił sobie w życiu, czemu nadawał wartość, zostało naruszone, czy też zniszczone. Mogą to być przekonania związane z akceptacją, sprawiedliwością,  uczciwością, wartościami , celami życiowymi , aspiracjami, pragnieniami, nadziejami  i marzeniami.

Do terapeuty systemowego warto zwrócić się w przypadku:

  • trudności emocjonalnych jak przewlekły stres, nerwice, depresja, lęki, strata i inne
  • kryzysy małżeńskie i partnerskie
  • niepokojące zachowania dziecka i trudności wychowawcze
  • problemy wieku dojrzewania
  • uzależnienia
  • uwikłanie w przemoc domową
  • sytuacje kryzysowe rodzinne i indywidualne
  • zaburzenia jedzenia (bulimia, anoreksja)

Terapia przynosi pożądane skutki w terapii indywidualnej, par i małżeństw oraz terapii grupowej.

Terapia ma na celu odbudowanie w cierpiącej, zagubionej osobie poczucia klarownego „Ja”. Jednym ze sposobów prowadzenia terapeutycznej rozmowy jest identyfikowanie w jej trakcie tego, czemu ludzie nadają w życiu szczególną wartość. Dostrzeżenie i uznanie tej wartości staje się dla klienta kluczem do odkrycia swojej nie dostrzeganej dotąd, pożądanej tożsamości, która jest przecież zakorzeniona w jego doświadczeniach, przeszłości, teraźniejszości i przyszłości a także w relacjach z innymi ludźmi. W tym sensie klient przychodząc do terapeuty odkrywa, że jest najlepszym sprawcą własnego życia. Dostrzega własne rozwiązanie lub wyznacza cele, które może wprowadzić w życie.    Terapia oparta jest głównie na zasobach. To oznacza, że klient koncentruje się przede wszystkim na poza problemowych obszarach życia, nie unikając jednak przyjrzenia się również problemowi.

Jej dodatkową zaletą jest krótkoterminowość procesu terapeutycznego. Czas trwania terapii i częstotliwość spotkań zależy od potrzeb klienta. Z reguły są to spotkania co dwa, trzy tygodnie. Może być ich kilka lub kilkanaście. W razie potrzeby jednak klient może korzystać ze spotkań znacznie dłużej.

 W Fundacji terapia prowadzona jest nieodpłatnie lub odpłatnie.

 

Terapeutki:

 Małgorzata Janicka

 Wioleta Smykowska 

Darmowy Program PIT
Dziękujemy za wsparcie:

Kontakt

Zachodniopomorska Fundacja
Pomocy Rodzinie
"Tęcza Serc"


ul. Kolumba 60
70 - 035 Szczecin

Fundacja jest czynna:

pn i pt: 10:00-14:00
śr: 11:00-17:00

tel. 508 170 803
tel/fax (091) 433 27 27