Ośrodek Diagnozy i Terapii FAS / "POZWÓL DZIECKU ROZKWITAĆ" - kampania społeczna

"POZWÓL DZIECKU ROZKWITAĆ" - kampania społeczna

Nasza Fundacja wraz ze Stowarzyszeniem Progressum zorganizowała kamapnię społeczną promującą abstynencję w czasie ciąży "POZWÓL DZIECKU ROZKWITAĆ".

Pracując przez wiele lat z dziećmi i ich rodzinami zmagającymi się z problemem FAS, widząc w jak szybkim tempie ten problem narasta postanowiliśmy zorganizować kampanię społeczną skierowaną do młodych ludzi. Priorytetem stała się sprawa zadbania o młode pokolenie, o ich przyszłość (zdrowie i świadome działanie).

Celem kampanii jest promowanie wśród młodzieży wiedzy dot. abstynencji w czasie ciąży. Z pomocą przyszedł nam Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, który wsparł naszą inicjatywę (za co dziękujemy w imieniu wszystkich młodych ludzi).

Bardzo dobrym pomysłem okazało się zorganizowanie warsztatów plastycznych w konwencji burzy mózgów „od młodzieży dla młodzieży” na naszej lokalnej Akademii Sztuki (za co również serdecznie dziękujemy). Chętni i jak się okazało bardzo zdolni młodzi ludzie z naszych szczecińskich szkół po wielu burzliwych i bogatych w pomysły działaniach wypracowali wspólną koncepcję wizerunku dziecka jako kwiatu.

Każde dziecko jest kwiatem od początku swojego istnienia i potrzebuje właściwych warunków do prawidłowego rozwoju, czyli jak w tytule naszej kampanii: „Pozwól dziecku rozkwitać” - nie niszcz dziecka, pozwól mu rozkwitnąć i przeżyć życie w pełnej gamie jego możliwości – dzieci z FAS niestety nigdy nie będą miały takiej możliwości.

Efektem takiego myślenia stał się w pierwszej kolejności plakat z ogrodem pełnym niezliczonych, kolorowych kwiatów i ten jeden, suchy, zniszczony, bez możliwości.

Ogród stał się wskazówką przy realizacji spotu, który był niemałym wyzwaniem. Korzystając z pomocy i możliwości gościnnych studentów Akademii Sztuki, młodzi ludzie wypracowali pomysł realizacji filmu połączonego z animacją czego efekt przed Wami prezentujemy jednocześnie zapraszając do wspólnych działań

Informacja o kampanii:

http://pozwoldzieckurozkwitac.pl

Facebook

Darmowy Program PIT
Dziękujemy za wsparcie:

Kontakt

Zachodniopomorska Fundacja
Pomocy Rodzinie
"Tęcza Serc"


ul. Kolumba 60
70 - 035 Szczecin

Fundacja jest czynna:

pn i pt: 10:00-14:00
śr: 11:00-17:00

tel. 508 170 803
tel/fax (091) 433 27 27